Löpteknikanalys med Fredrik Zillén
En löpteknikanalys med Fredrik Zillén ”Spring snabbare och orka längre samtidigt som du minskar risken för skador.”
En löpteknikanalys med Fredrik Zillén ”Spring snabbare och orka längre samtidigt som du minskar risken för skador.”
30 minuter träning med mig på Spotify. Det är sex stycken Tabata. Det vill säga 8*20 sekunder hårt jobb med 10 sekunder vila mellan. Två övningar i varje tabata – varannan gång övning ett, varannan gång övning två.
Med nio dagar kvar till Ironman Kalmar börjar jag varje dag med att svara på frågor om allt och inget. Jag har kört 23 Ironmandistanser lite här och var i världen men när någon frågar så är Ironman Kalmar den tävling jag rekommenderar till alla om man ska köra en enda i livet. Det finns ingen annan tävling som har så fantastisk publik. Och att få cykla på Öland. Älskar!
0 reaktioner på ”Lanttolucka 7”
ser sjukt härligt ut. var själv ute och sprang långpass på 90 min i snön, super härligt 😀
Kan man uppdatera sitt bästa vintertips?
I så fall tycker jag ”Använd linser i stället för glasögon” är mitt bästa 🙂
Hej!
Ville bara tacka igen för dagens spinningpass – och för en inspirerande blogg, det glömde jag ju att säga på plats. Drömmen att själv stå på startlinjen tillsammans med en massa andra dedikerande människor runt sig bara växer… Kanske 2014?
Ha det gott!!
MVH, Nybörjarn!