Åh, vad jag älskar när man säger till några vänner ”Fredag 11.30. Träning. Kom” Och ett gäng favoriter tar sig tid. Vi visste inte vad som skulle hända, bara att det skulle bli bra.
Och bra blev det. Ann-Sofie, Katti, Boel, Annika, Sara, Magnus, Nadja och jag!
Värmde upp genom att springa ner till Karlbergs hinderbana. Några rörlighetsövningar senare så drog Magnus igenom den här cirkeln. Tre stycken skulle göras.
Sex pull-ups. Under och över hinder. Hoppa över gummisnoddar, kräla under grummisnoddar, björngång och 20 benböj. Tre varv låter lite, men jag lovar, det kändes inte lite.
Ann-Sofie kör chins och Magnus stöttar.
SuperSara drar sig upp.
Avslutade med bålstabilitet och ett vansinnigt roligt, jobbigt och bra pass var över. Stort tack för bästa fredagen på länge, länge. Mer sådant i livet, tack!
0 reaktioner på ”Magnus & brudarna”
Jag ska från och med nu alltid gå till redaktionen träningsklädd, det visar sig nämligen vara extremt bra och kul 🙂
Rätt tänkt! Kul att du hängde på och starkt jobbat på passet, du såg ju helt oberörd ut medan jag ville lägga mig ner och räkna moln under delar av vår timme. Ses på lördag – då blir det kul igen 🙂
Jag tycker vi gör det snart igen, även om inte Magnus kan- vi torterar varandra! KRAM
Supertack gänget. Grymt kul och jag inser hur mycket jag behöver just detta. Var det bara jag som fick dunderträningsvärk?