Sök
Stäng denna sökruta.

#LEVFÖRFAN DAG 15

Vi kallade det kickoff 2021 för att det är januari. Egenföretagare som vi är bjuds vi inte på julfester och kickoffer så man får fixa dom själv. Tog med oss tankar, utmaningar och planer för 2021 och pratade och planerade medan vi åt frusen sushilunch med slushliknande skumpa och sedan bastade och badade vi.

Här kan du lyssna på vår livelunch med #LevFörFan tema:

 

Visa det här inlägget på Instagram

 

Ett inlägg delat av Sofie Lantto (@lanttolife)

Stående i den krispiga vita världen pratade vi naket om livet och vilken bastu som är bäst i Sverige med svenskar, ryssar och finnar. Mottot för Svenska Bastuakademien är ”In Sauna Veritas” – I bastun råder sanningen. Så vi säger väl att det här är Sveriges bästa bastu (även om vi pratade utanför bastun) Älskar den okomplicerade nakenheten i och kring en äkta vedeldad bastu.

Vi funderar på att köra en kickoff varje månad fr o m nu. Längtar redan till februaris!

Nå gillar du det här så gillar du nog också

Limited edition #Levförfan – en mugg med vaimovoima

Årets Levförfan-mugg är en hyllning till världens ryggrad – kvinnokraften, eller vaimovoima som det heter på meänkieli. Med inspiration från min mamma, mormor och farmor – och fjället Áhkká – vill jag ge dig en kopp mod och en klunk styrka. Den här muggen är till dig som får världen att snurra.

Läs mer »

Hemmahemma

Jag är hemma-hemma. I Gällivare. Från att ha varit mamma hela julen har jag förvandlats till barn. Det går snabbt – det

Läs mer »

22 november – Energidagen 2025

Häng med Caroline Kejbert, Joelina Claesson, Johanna & Caroline från @dietistensval och mig – på en dag som handlar om att må bra på riktigt. Rörelseglädje, kunskap du kan ta med dig hem och energi som räcker hela vintern.

Läs mer »

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *