Sök
Stäng denna sökruta.

SOLHÄLSNING PÅ SUPBRÄDA

Att vakna, gå ner en trappa, ta sin SUP-bräda och gå ner till Åresjön och yoga en tisdagsmorgon – det är LYX! Gjorde det inte idag. Men när vi var i Åre i augusti. Ska jag vara ärlig så har jag insett att jag egentligen gillar SUP för sig och yoga för sig bäst men att få paddla ut och sedan mjuka upp kroppen på Åresjön – det kan jag inte stå emot.

Bad Miranda som höll yogapasset att visa en solhälsning. Härligast var avslutningen då vi låg på rygg på brädorna och fick doppa fingertopparna i vattnet. Det var som att alla sinnena blev klarvakna. Tack!

Nå gillar du det här så gillar du nog också

22 november – Energidagen 2025

Häng med Caroline Kejbert, Joelina Claesson, Johanna & Caroline från @dietistensval och mig – på en dag som handlar om att må bra på riktigt. Rörelseglädje, kunskap du kan ta med dig hem och energi som räcker hela vintern.

Läs mer »

Laponia triathlon 2025

”Jag hatar det här jävla loppet, jag är glad att det är sista gången” muttrar jag med regnet rinnande lägst med ryggraden, blöt från topp till tå efter 18 mil på cykel. Men innerst inne vet jag – det är exakt sånt här jag älskar att minnas. Det här är berättelsen om den sista upplagan av Laponia Triathlon. Om kalla kårar, varma människor och varför man aldrig ska lita på någon som säger att det är nära till Åke på toppen.

Läs mer »

Mellan himmel och här

Förändringens vindar. I världen. Men också i mitt lilla hörn av världen. Från att varit mittpunkt i mina barns liv är jag nu en bifigur. Åttonde januari vinkade jag hej då till Mira min Mira som nu backpackar i Asien i tre månader. Jag är så innerligt glad att hon gör det.

Läs mer »

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *