Sök
Stäng denna sökruta.

VARDAGSLYX

151009_trastskog0034

Oktober. Sista tävlingen för i år är gjord. Jag känner ett lugn i kroppen. Fullständigt nöjd att vakna hemma, äta långfrukost med familjen, träffa vänner jag inte sett på länge och fokusera på jobb.

Jag vet att det kommer börja klia i kroppen snart men just nu är jag fullständigt nöjd och njuter av det. Gör saker så jag känner mig rik i vardagen. Som att ta med mig lunchen ut – det är vardagslyx enligt mig.

Nå gillar du det här så gillar du nog också

#LEVFÖRFAN 2024 LIMITED EDITION

Årets #Levförfan. På ena sidan står det ”Nu vänder det” och på den andra, som alltid, #Levförfan. Två små men kraftfulla påminnelser om att hålla humöret uppe, fira småsegrarna, och ta livet med en stor dos envishet och en näve humor.

Läs mer »

31 dagar #Levförfan – starta 2025 med mig

För femte året startar jag det nya året med 31 dagar #Levförfan. Jag kallar det #Levförfan, du kan kalla det självledarskap eller vad du vill. Det är egentligen inga konstigheter, jag hjälper dig att skapa struktur i vardagen och bra vanor. Min vision är att jag genom ett mejl varje morgon är en hand att hålla i, lite jävlarannamma de dagar som behövs och en varm kram de dagar du behöver det.

Läs mer »

En reaktion på ”VARDAGSLYX

  1. De bästa rundorna jag kan minnas är de där kravlösa joggarna veckorna efter att jag har genomfört ett lopp som jag tränat inför länge. När man plötsligt redan har klarat av det där man företagit sig, och bara kan mysjogga 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *