Sök
Stäng denna sökruta.

Champagne julkalender

Sedan jag såg att det fanns för något år sedan så har jag varit sugen på en bubblande julkalender men jag har aldrig hittat den i Sverige – men 2019 hände det!

Varenda dag fram till jul ska jag dricka bubbel. Eller inte. Jag kanske delar med mig.

Sedan jag blev 100% egen företagare har jag köpt en flaska champagne i januari för att fira att jag klarat mig själv ännu ett år. Jag tänker att i år tar jag det ett steg till och firar varje dag fram till jul.
Skål för livet! Skål för alla småföretagare som bidrar till att det här landet är ett av dom bästa i världen att bo i.

Har du någon julkalender?

Nå gillar du det här så gillar du nog också

#LEVFÖRFAN 2024 LIMITED EDITION

Årets #Levförfan. På ena sidan står det ”Nu vänder det” och på den andra, som alltid, #Levförfan. Två små men kraftfulla påminnelser om att hålla humöret uppe, fira småsegrarna, och ta livet med en stor dos envishet och en näve humor.

Läs mer »

31 dagar #Levförfan – starta 2025 med mig

För femte året startar jag det nya året med 31 dagar #Levförfan. Jag kallar det #Levförfan, du kan kalla det självledarskap eller vad du vill. Det är egentligen inga konstigheter, jag hjälper dig att skapa struktur i vardagen och bra vanor. Min vision är att jag genom ett mejl varje morgon är en hand att hålla i, lite jävlarannamma de dagar som behövs och en varm kram de dagar du behöver det.

Läs mer »

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *