Sök
Stäng denna sökruta.

Järnmannen 2011. Check!

20110807-003155.jpg

Det kommer en ordentlig race-report med både leenden och lite lidande ansikten. Men ikväll nöjer jag mig med att säga, Yey jag kom i mål! Var inte så snabb jag drömt om men typ 54 min snabbare än förra året. Tack för alla hejarop, det är så mycket värt!

20110807-003323.jpg

20110807-003425.jpg

20110807-003641.jpg

Nå gillar du det här så gillar du nog också

Laponia triathlon 2025

”Jag hatar det här jävla loppet, jag är glad att det är sista gången” muttrar jag med regnet rinnande lägst med ryggraden, blöt från topp till tå efter 18 mil på cykel. Men innerst inne vet jag – det är exakt sånt här jag älskar att minnas. Det här är berättelsen om den sista upplagan av Laponia Triathlon. Om kalla kårar, varma människor och varför man aldrig ska lita på någon som säger att det är nära till Åke på toppen.

Läs mer »

LAPONIA TRIATHLON – ANMÄL DIG!

6 juli går Laponia triathlon. En Ironmandistans i midnattsol. I mina ögon Sveriges vackraste. Anmälan stänger sista april så är du det minsta sugen så är det dags att sluta tveka och anmäla dig!

Läs mer »

BÄSTA TIPSEN INFÖR IRONMAN KALMAR

Med nio dagar kvar till Ironman Kalmar börjar jag varje dag med att svara på frågor om allt och inget. Jag har kört 23 Ironmandistanser lite här och var i världen men när någon frågar så är Ironman Kalmar den tävling jag rekommenderar till alla om man ska köra en enda i livet. Det finns ingen annan tävling som har så fantastisk publik. Och att få cykla på Öland. Älskar!

Läs mer »

0 reaktioner på ”Järnmannen 2011. Check!

  1. Fy FAN vad du är grym Sofie!!! Du är ju starkare än Pippi trots att det inte är möljigt! Hatten av, ser fram emot en fullständig story… Kramar!!!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *